پژواك

طنز،عكس،كاريكاتور و خبرهاي داغ سياسي

تعبيرخواب

Posted by حامد سازگار در 14 دسامبر 2008

https://i1.wp.com/us.tnpv.net/2006/CNI200605/CNI2006051063948_PV.jpg

تعبير خواب 1:

– ببخشيد من خواب خيلي عجبيبي ديدم، به طوريكه الان چند شب است كه بر اثر تفكر بيش از حد در مورد آن خواب، ديگر خوابم نمي برد.

— الف.راستگو: خب خوابتون رو تعريف كنيد.

– من چند شب پيش خواب ديدم در مكاني بسيار سر سبز هستم و گروهي از مردم كنار يك نهر روان لم داده اند و با ليوان هايي بزرگ هي از يك نهر روان – كه تويش عسل است – مي آشامند و هي مي خندند و خيلي هم شاد هستند.

— الف.راستگو: خب اين كجايش عجيب است! تا باشد از اين خواب ها!

– بگذاريد بقيه اش را هم بگويم! عجيب اينجا بود كه يك نفر در كنار اين نهر روان ايستاده بود و سعي داشت نگذارد كسي لب به محتويات اين نهر بزند و هي مي گفت اين نهر حاوي «سمّ مهلك» است!

— الف.راستگو: هه هه هه !

– آقاي الف.راستگو، چرا مي خنديد؟!

— الف.راستگو: خوابتان تعبير خاصي دارد كه نمي شود آنرا برايتان بگوييم، اما در مورد آن آقا كه مي خواسته مانع از خوردن از آن نهر شود بايستي بگويم كه ايشان همايون ابوسعيدي عضو شوراي عالي حزب اصلاح‌طلب همبستگي بوده است كه چندي پيش گفته بودند: «آمدن خاتمي سمّ مهلكي براي اصلاح طلبان است.»

– يعني من هم با خيال راحت اگر آن خواب را دوباره ديدم از آن نهر بخورم؟!

— الف.راستگو: بعله بخوريد!

– پس چرا آقاي ابوسعيدي آن حرف را زده؟!

— الف.راستگو: متاسفانه بر اساس تحقيقات بنده آقاي ابوسعيدي تصور درستي از سمّ مهلك ندارند، آن طورها كه شنيده ام در دوران كودكي ايشان همراه با عمويشان به يكي از مغازه ها مي روند و در ويترين آن مغازه شيشه عسلي را مي بينند، و از عموي خود مي خواهند آن شيشه عسل را بخرد، اما عموي ايشان از آنجا كه شايد پول همراهش نداشته و يا شايد هم تصور مي كرده خوردن عسل براي يك كودك مضر است به ايشان گفته اين عسل نيست، «سمّ مهلك» مي باشد!!

– اما يه مشكل اساسي! حالا چكار كنم كه يك بار ديگه آن را خواب را ببينم؟!

— الف.راستگو: اين ديگر مشكل خودتان است!!

تعبير خواب 2:

– واي … واي … خيلي وحشتناك بود!

— الف.راستگو: چي خيلي وحشتناك بود؟!

– به نظرم تعبير خوابم اين است كه در تهران زلزله مي آيد و همه از بين مي رويم!!

— الف.راستگو: لطفا در كار من دخالت نكنيد و خوابتان را بگوييد، من خودم آن را تعبير مي كنم، چه خوابي ديديد؟!

– توي خواب ديدم كه زمستون شده است و 30 سانت برف اومده ، قيافه هاي مردم يه جوري شده ، شبيه اين ژاپني ها شده اند، همه مردم دست و پاهايشان شكسته شده است و سر و صورتشان خوني است! يه عالمه چيني شكسته شده هم روي آسفالت هاي خيابون وجود داشت … نكنه اوضاع خاورميانه ميخواد ناامن بشه؟!

— الف.راستگو: اِ … باز هم كه داريد در كار تعبير خواب دخالت مي كنيد، اخيرا از اين فيلمهاي منفي 12 كه سينما ماوراي شبكه چهار پخش مي كنه زياد نگاه مي كنين؟! خوب فكر كنين، چيزه ديگه اي توي خوابتون نبود؟!

– آها … يادم اومد … راستي اين رو هم بگم كه يه عالمه دوچرخه هم توي خوابم بودند كه معلوم بود در اثر خوردن به در و ديوار منهدم شدن!!

— الف.راستگو: شما خواب نديديد و وقتي اين صحنه ها رو ميديد خيلي هم بيدار بوديد … اولا اونجايي كه شما ديديد ايران نبوده و چين بوده … و اون چيني ها در اثر دوچرخه سواري روي 30 سانتر يخ اين بلاها سرشون اومده … راستي اسم شما چيه؟!

– محمد باقر!

(خبر مرتبط با اين تعبير خواب: شهردار تهران در توضيح طرح جديد شهرداري در راه اندازي خطوط ويژه دوچرخه سواري در منطقه هشت تهران در آستانه فصل زمستان گفت: «چند سال قبل سفري به چين داشتم و درآْنجا ديدم که مردم چگونه روي 30 سانتيمتر يخ با دوچرخه به محل کارشان مي رفتند!» )

تعبير خواب 3:

– خواب ديدم در دست مردم روزنامه است و روزنامه مي خوانند، حتي برخي با لب تاپ هايشان داشتند به سايتهاي خبري و مخصوصا سايت عصر ايران سر مي زدند و اخبار آنها مي خواندند، اكثر چهره هايشان درهم برهم بود و البته هر چند لجظه يك بار يه نفري يه لبخندي هم مي زد!

— الف.راستگو: خب اينكه چهره شان در هم برهم بوده به خاطر اين بوده است كه حتما داشته اند اخبار حوادث را مي خوانده اند، وگرنه خبر ناراحت كننده ي ديگري در حال حاضر وجود ندارد! و اينكه هر چند لحظه يك بار مي خنديدند شايد به خاطر خواندن طنزهاي ستون طنز و ديدن فتوكاتور هاي سايت عصر ايران بوده است!

– اما اجازه بديد بقيه خوابم رو هم بگم، بعضي از اين مردم قلب شون رو گرفته بودند و درد مي كشيدند و اورژانس هم به جاي اينكه اونها رو ببره اتاق عمل، اون ها رو به پارك و سينما مي برد!!

— الف.راستگو: خب حتما توي خواب شما هم، مثل كشور خودمون، اتاق عمل قلب به اندازه كافي وجود نداشته، اخيرا پرفسور سوتیروس پراپاس گفت: با توجه به وضعیت بیماریهای قلبی که در ایران وجود دارد این کشور نیازمند 60 هزار اتاق عمل است.

– واي اين ديگه چه خبری بود … آخ قلبم!!

تعبير خواب 4:

– من ديشب خواب ديدم برخي از آدمها در شهر لباس سفيد پوشيده اند!

— الف.راستگو: تعبير خواب شما اين است كه دولت يك عالمه وام ازدواج به جوانان مي دهد و همه جوانان عروس و داماد مي شوند …

– نه! نه! بگذاريد باقي خوابم را برايتان تعريف كنم! آن لباس هاي سفيد بيشتر شبيه كفن بود، و آن آدمها به سر و سينه خود مي زدند و به رئيس جمهور بد و بيراه مي گفتند.

— الف.راستگو: در خواب شما نيروي انتظامي هم وجود داشت؟ آنها با معترضين كاري نداشتند؟!

– نه! فقط مامورين مراقب بودند كسي مزاحم معترضين نشود!!

— الف.راستگو: يادتان هست چه شعارهايي مي دادند؟!

— درست به خاطر ندارم، اما در شعارهايشان كلمات «غارتگر» و «بيت المال» و «اعدام» بود، در يكي ديگر از شعارهايشان هم كلمات «خاتمي» ، «حيا» و «رياست جمهوري» و «رها» وجود داشت!!

— الف.راستگو: همه اش تقصير خودتان است!

– چطور مگه؟!

— الف.راستگو: مگر آدم قحطي است كه مي رويد و حرف هاي اين ابطحي را گوش مي كنيد و اينقدر در مورد صحبت هايش تفكر مي كنيد!! حالا ايشان در يك مراسمي برداشته يك سئوالي مطرح كرده كه :«چند کفن پوش در جامعه راه می افتاد اگر خاتمی یک مرد 160 میلیارد تومانی را وزیر کشور می کرد؟» ، حالا اين آدمهايي كه لباس سفيد پوشيده بودند چند نفر بودند؟!

– بوق … بوق … بوق … بوق!!

— الف.راستگو: الو … چرا قطع كردي؟!

اگر خوانندگان محترم سايت عصر ايران نيز اين روزها خواب هاي عجيب و غريبي ديدند، خواب خود را به ايميل الف.راستگو فرستاده و يا همين جا كامنت كنند تا در اولين فرصت تعبير خوابشان را برايشان بنويسيم!!

الف راستگو

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: