پژواك

طنز،عكس،كاريكاتور و خبرهاي داغ سياسي

یک روز ریاست جمهوری کروبی با رادیو

Posted by حامد سازگار در 3 دسامبر 2008

https://i0.wp.com/nasiriphotos.com/blogimg/karroubi3.jpg

به گزیده اخبار رادیو در یکی از روزهای پس از انتخاب شیخ مهدی کروبی به ریاست جمهوری ایران توجه فرمایید:

ساعت 8 بامداد
• جلسه‌ی هیات دولت ساعات 5 بامداد امروز در مقر ریاست جمهوری تشکیل شد. به گزارش خبرنگار ما، رئیس جمهور کروبی در آغاز جلسه ضمن تاکید بر فواید سحرخیزی برای چندمین بار از اعضای دولت خواست تا اگر با تشکیل جلسات پیش از ساعت 4 صبح مشکلی دارند به طور محترمانه از کابینه استعفا دهند. رئیس جمهور گفت: (صدای آقای کروبی) «من در اینجا اعلام می کنم، هر کی می‌خواد صبح‌ها بخوابه جاش توی رختخوابه نه دولت. من خودم یک بار یک چرتی زدم چهار سال آزگار خواب به چشم‌هام نیومد. نفر دوم بودم یه دفعه گفتن رای‌های اصفهانو خوندن گفتن شما هشتصد هزارتا عقب افتادی…» رئیس جمهور سپس طی سخنان مبوسطی ماجرای ناکامی خود در انتخابات سال 1384 را بازگو کرد و در پایان گفت: «خب الان دیگه ساعت شیش و نیمه و بجز طرح آغاز کار مدارس و ادارات در ساعت 5 صبح، دیگه نمی‌رسیم که چیزی تصویب کنیم. از ساعات خطرناک دم صبح گذشته و دیگه خوابیدن اشکالی نداره. من می‌رم بخوابم…»

• اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی پلنوم سوم حزب اعتماد ملی مقایسه‌ میان حزب اعتماد ملی و حزب کمونیست را یک شوخی بی‌مزه‌ی سیاسی خواند و گفت آنهایی که این مقایسه‌ها را انجام می‌دهند یا کمونیست را نمی‌شناسند و یا اعتماد ملی را. وی گفت درست است که پس از روی کار آمدن رئیس جمهور جدید، فقط حزب اعتماد ملی حق فعالیت در ایران را دارد، اما مقایسه‌ی کمونیست با اعتماد ملی درست نیست. گرامی مقدم در مورد پلنوم سوم حزب اعتماد ملی که هم‌اکنون در حال برگزاری است گفت: (صدای گرامی مقدم): «خوشبختانه دیروز به اتفاق اکثریت آرا تصویب شد که کلیه‌ کسایی که تمایلی به عضویت در حزب اعتماد مالی ندارند در نهایت آزادی بتونند پس از گذروندن دوره‌ محکومیتشون از ایران خارج بشن؛ چون همونطوری که رئیس جمهور محترم بارها فرمودند عضویت در این حزب هیچ اجباری نداره و فقط مطابق نص صریح مصوبه‌ دولت مجازات زندان داره.» صف‌های متقاضیان به ورود زندان اوین امروز به شش کیلومتر رسید.

ساعت 10 بامداد
• فاطمه کروبی، وزیر بهداشت، آموزش و مدیریت پزشکی کشور و معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد از این به بعد مدیریت بیمارستان ها برای پزشکان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد. خانم کروبی ضمن اعلام این مصوبه، از همسران تمام مدیران سیاسی و روحانیون عالی‌رتبه که فاقد هرگونه تحصیلات مرتبط با پزشکی هستند خواست تا با پر کردن سنگر ریاست بیماستان‌های دولتی و خصوصی، به نظام و مردم خدمت کنند. خانم کروبی خود در سال‌های پیش مدیر بیماستان‌ها و مراکز درمانی متعددی همچون بیماستان خاتم النبیای تهران بوده‌است.

• نزدیک به یک صد تن از ذوب‌کنندگان سکه‌های پنجاه هزارتومانی به دام افتادند. سرهنگ شکاری، در این باره گفت: (صدای جناب سرهنگ) «در پی شکایت‌ وزارت اقتصاد و دارایی و گزارش‌های مردمی مبنی بر خرید سکه‌های پنجاه هزارتومانی توسط عده‌ای سودجو و اقدام به ذوب و فروختن فلز آنها، کمیته‌ ویژه ای در نیروی انتظامی تهران بزرگ تشکیل و پس از مراقبت‌های نامحسوس، مشخص شد اعضای باندی به نام «هادی دو پولی» با خرید این سکه‌ها و انتقال آنها به کارگاه‌های زیرزمینی اقدام به ذوب آنها و فروش فلز آنها در بازار آزاد کرده که طی یک اقدام ضربتی همه‌ی آنها دستگیر و اعمال قانون شدند و هم اکنون تحویل مقامات قضایی هستند.» یک کارشناس آهن و فلزات در تهران به خبرنگار ما گفت در هر کدام از سکه‌های جدید 50 هزار تومانی 25 گرم قلع به کار رفته که قیمت همین مقدار قلع در بازار آزاد 75 هزار تومان است. گفتنی‌ست پس از اجرای طرح انقلاب اقتصادی رئیس جمهور، ملقب به انقلاب اقتصادی 50 هزار تومان برای هر ایرانی، با قرار دادن سه صفر در مقابل واحد پول قدیم، هر سکه‌ی 50 تومانی به 50 هزارتومانی تبدیل شد.

• ساختمان شورای نگهبان سابق با حضور جمعی از مقامات اعتماد ملی تخریب و زمین آن برای استفاده جهت توسعه‌ زمین گلف اعضای حزب اعتماد ملی در اختیار سازمان تربیت بدنی اعتماد ملی قرار گرفت. ابراهیم امینی عضو شورای مرکزی اعتماد ملی و وزیر رفاه و جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: «با انتخاب آیت الله کروبی به ریاست جمهوری و عدم نیاز به ادامه‌ نامه نگاری‌های ایشان با دبیر شورای نگهبان و انتقاد از این شورا، دیگر وجود این شورا از نظر حزب اعتماد ملی بی‌فایده بوده و در نتیجه تصمیم به تخریب آن گرفته شد.»

ساعت 14
• محمد قوچانی وزیر فرهنگ و ارشاد اعتماد ملی اعلام کرد به زودی امکانات موسسات کیهان و اطلاعات در اختیار موسسه مطبوعاتی و انتشاراتی اعتماد ملی قرار خواهد گرفت. وی گفت پس از انحلال این دو نشریه به دستور رئیس جمهور ملی و مردمی جناب آیت الله کروبی مقرر شد کلیه اموال آنها در اختیار مردم قرار گیرد که از آنجایی که روزنامه اعتماد ملی تنها روزنامه‌ مردمی ایران است، اموال و امکانات این دو روزنامه به روزنامه اعتماد ملی انتقال یافت. روزنامه اعتماد ملی تنها روزنامه کشور است که با بهای هر شماره 50 هزار تومان به اجبار در اختیار تمام شهروندان قرار می گیرد.

• مجلس طرح دولت مبنی بر آغاز کار مدارس و ادارات در ساعت 5 صبح را که همین امروز از هیات دولت رسیده بود تصویب کرد. رئیس مجلس شورای اعتماد ملی (مجلس شورای اسلامی سابق و مجلس شورای ملی اسبق) اعلام کرد، با رایانه‌ای کردن اخذ رای موافق  نمایندگان برای مصوبات دولت، روند تصویب مصوبات دولت را از دو روز به دو ساعت رسانده و دیگر به حضور نمایندگان شعبات شهرستان‌های حزب اعتماد ملی در مجلس شورای اعتماد ملی نیازی نیست.

• کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا به الیگودرز منتقل می‌شوند. حسین کروبی وزیر صنایع و معادن ضمن اعلام این خبر گفت : (صدای حسین آقا) «آقام گفته… حرف حرفِ آقامه!»

ساعت 20
• «مرحوم ملک فهد از جوانی ارادت خاصی به آقای کروبی داشتند». امیر عبدالله، امیر عربستان در مراسم گشایش «موزت العبرت» در شهر مقدس مکه ضمن اعلام این مطلب گفت: بی شک آقای کروبی سهم بی‌نظیری در شکل‌گیری این موزه دارند و از این جهت بر گردن ما حق دارند. وی خاطرنشان ساخت که اگر تدبیر آقای کروبی در تهییج زائران ایرانی خانه‌ی خدا و تحریک نیروهای نظامی عربستانی در سال 66 نبود، هیچ‌گاه روز تاریخی «عبرت» در تاریخ پادشاهی سعودی شکل نمی‌گرفت. بنا به گزارش سعودی نیوز، دولت سعودی با جمع‌آوری عکس‌ها و اشیای به جا مانده از حادثه جمعه‌ ذی‌الحجه سال 1366 و نمایش آنها به زائران خارجی، سعی در کنترل نامحسوس آنها دارد. نماینده‌ ویژه رئیس جمهور که با حفظ سمت رئیس خانه دوستی ایران و عربستان است در این مراسم حضور داشت و متقابلا از آیت الله کروبی تقدیر کرد.

• سخنگوی دولت، بیانیه‌ اتحادیه عینک‌سازان جهانی بر علیه خانم فاطمه کروبی را توطئه استکبار جهانی دانست.

• برنامه «محاکمه‌ی خیانت» امشب که از شبکه سراسری سیما پخش خواهد شد اختصاص به محاکمه و اعترافات موسوی لاری، محمدعلی ابطحی و بهزاد نبوی دارد. یک مقام آگاه اعلام کرد در این برنامه که امشب به طور زنده پخش خواهد شد این افراد اعتراف خواهند کرد که با همدستی محافظه‌کارانی که در شب‌های پیش اعرتاف کردند، مانع ورود آیت الله کروبی درانتخابات سال 84 به مرحله‌ی دوم شده بودند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: